ŻALUZJE MEBLOWE – WSZECHSTRONNE MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWANIA
Możliwości zastosowania, zalety funkcjonalne.
Żaluzje meblowe są szczególnie wszechstronnym materiałem pozwalającym się zastosować zarówno w seryjnej, zunifikowanej produkcji, jak również przy produkcji ukierunkowanej na indywidualne zapotrzebowanie odbiorcy .
Czy to w meblach biurowych , kuchennych czy łazienkowych, meblach dziecięcych, młodzieżowych, szafach sypialnianych, czy też przy produkcji indywidualnych, nierzadko jednostkowych mebli RTV, w wyposażeniu przyczep campingowych i jachtów oraz pojedynczych mebli funkcyjnych, żaluzje są elementem nie tylko funkcjonalnym, ale także dekoracyjnym, nadającym indywidualny wygląd i charakter.
Zastosowanie żaluzji jako systemu funkcjonalnego niesie ze sobą istotne korzyści dla użytkownika. Wszędzie tam, gdzie standardowe drzwi nie mogą być zastosowane – ze względu na zbyt małą powierzchnię pomieszczenia – żaluzja jest bezkonkurencyjną alternatywą. Jest również bez porównania lepsza niż drzwi przesuwne – przy otwarciu żaluzji całe światło szafki stoi otworem, podczas gdy drzwi przesuwne zawsze zakrywają część przestrzeni wewnątrz korpusu.
Standardowe rozwiązania konstrukcyjne znane są na naszym rynku już od wielu lat. Wymagają one jednak wykonania kanału w którym prowadzona będzie żaluzja , a co za tym idzie maszyn zapewniających wysoką dokładność frezowania (maszyny CNC). Nie każdy zakład dysponuje takimi maszynami, zatem nie każdy może wykonać mebel wyposażony w żaluzję.
Poza tym decyzja, czy szafka ma być wykonana w wersji z żaluzją, czy też np. jako otwarty regał musi być podjęta na etapie projektowania mebla, ze względu na konieczność frezowania bocznych ścian korpusu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów mebli, proponujemy innowacyjny system żaluzjowy oparty o “moduł żaluzjowy”.
SYSTEM MODULAR
Zalety systemu to przede wszystkim bardzo prosty montaż – producent otrzymuje moduł żaluzjowy zmontowany w kasecie, gotowy do zamocowania w korpusie mebla. Montaż całego modułu wymaga wkręcenia zaledwie kilku wkrętów. Oznacza to, że szafkę żaluzjową może wykonać nie tylko duża, wyposażona w nowoczesne maszyny firma, ale także nieduże firmy stolarskie, które takich maszyn nie posiadają.
Decyzję, czy szafa ma być wyposażona w żaluzje, czy w drzwi przesuwne, czy też w standardowe drzwi obrotowe, można podjąć w ostatniej chwili, a nawet już po wykonaniu korpusu mebla – prosty montaż i łatwość dostosowania wymiarów modułu do wielkości korpusu zapewnia możliwość zastosowania żaluzji w już istniejącym meblu.
Konstrukcja modułu daje możliwość zastosowania go nie tylko do korpusów o wymiarach standardowych (np. w module szafki kuchennej 600 x 1400 mm) ale także do szafek nietypowych – np. szafek, które konstruowane są specjalnie w celu zapełnienia nietypowej wielkości wnęki. A zatem realizowane są zamówienia jednostkowe (wykonywane wg życzenia klienta). Nie jest wymagane zamówienie dużej (przemysłowej) ilości mat żaluzjowych (niektórzy producenci wymagają nawet 100 szt. mat żaluzjowych w jednym wymiarze). Jest to istotny argument zwłaszcza dla producentów mebli kuchennych, gdzie w skład zestawu wchodzi najczęściej jedna szafka żaluzjowa, w większości przypadków projektowana na indywidualne życzenie odbiorcy i w zależności od wymiarów kuchni.
Innowacyjność systemu polega również na tym, że profile prowadzące (nie wymagające frezowania) mogą być w pewnym zakresie gięte na zimno (bez konieczności podgrzewania) , co pozwala – w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną – na uzyskanie ciekawych form wzorniczych.
Oferujemy żaluzje w o szerokości szczeblinki 15,5, lub 25 mm, pokryte folia w kolorze aluminium, lub prawdziwym aluminium (blaszka) naniesioną na wykonaną z tworzywa szczeblinkę żaluzjową.
Rosnąca tendencja do stosowania elementów w powierzchni stali szczotkowanej (zwanej “Inox”), a także różnorodnych kolorów w powierzchni wykończonej na wysoki połysk (np. fronty szafek lakierowane na wysoki połysk w pastelowych kolorach) powoduje konieczność dostosowania także mat żaluzjowych do tych wymagań.