Niemiecka solidność i wykonanie. To z pewnością największe zalety zamków meblowych produkowanych przez niemiecką firmę Lehmann. Firma oferuje swoim klientom zamki elektroniczne i mechaniczne. Gdzie znajdują zastosowanie?
Zamki meblowe Lehmann ? zarówno mechaniczne jak i szyfrowe oraz elektroniczne – zamki centralne stosowane są zarówno w biurach, budynkach mieszkalnych czy budynkach użyteczności publicznej. Produkowane z najwyższą starannością mogą posłużyć przez wiele lat. Wśród wielu dostępnych modeli na szczególną uwagę zasługują zamki niemieckiej firmy Lehmann.
Lehmann Niemcy – solidne zamki meblowe
Niemiecka firma Lehmann to firma rodzinna uznawana za jednego z europejskich liderów w produkcji zamków. Zatrudniając ponad trzystu pracowników firma stawia na solidność i trwałość produkowanych zamków mechanicznych, jak i elektronicznych.
Rozważając kwestie wyjątkowości niemieckich zamków warto zwrócić uwagę na fakt, że zamki produkowane przez rodzinną firmę są efektem złożonego procesu poprzedzonego badaniami. Lehmann Niemcy utrzymuje wysoką jakość i dbałość o szczegóły począwszy od procesu projektowania ? posiada własne biuro projektowe ? aż do zastosowania najlepszych materiałów oraz zastosowania najnowszych technologii produkcji. Dzięki temu zamki Lehmann cechuje niezwykła precyzja i wysoka jakość wykonania, wytrzymałość i gwarancja skutecznej ochrony.
W swojej ofercie przedsiębiorstwo posiada zarówno zamki elektroniczne, zamki szyfrowe, w wersjach odpowiednich do poszczególnych rozwiązań konstrukcyjnych: zamki puszkowe do małych drzwiczek i szuflad, zamki centralne do kontenerów, a także zamki baskwilowe i rozporowe do wysokich szaf, zamki do żaluzji oraz do drzwi przesuwnych i szklanych.
Zamki Lehmann rodzaje i zastosowanie
Standardowe zamki meblowe Lehmann z kluczem
Tego rodzaju zamki mogą być używane w przypadku różnych typów mebli (wysokie szafy, przesuwne drzwi) i kontenerów. Dzięki możliwości zamknięcia kluczem zamki meblowe z kluczem swoje zastosowanie znajdą również w różnego rodzaju pomieszczeniach (hotelach, biurach, budynkach użyteczności publicznej), a także w różnego rodzaju skrytkach (takich jak: sejfy, tablice informacyjne, skrytki pocztowe i skrzynki na listy).
Nowoczesne zamki szyfrowe
Nowoczesne zamki szyfrowe umożliwiają otworzenie drzwiczek (np. skrytki, drzwi w szatni, schowki) po wprowadzeniu ustalonego przez właściciela kodu składającego się z cyfr. Innymi słowy zamek szyfrowy otwiera się po wprowadzeniu ustalonego kodu, czyli kombinacji cyfr. Zamek szyfrowy uznawany jest za jeden ze skuteczniejszych sposobów zabezpieczenia mienia; stosowany jest zarówno w nowoczesnych biurach, szafkach typu locker i szafkach na basenie lub siłowni.
Nowoczesne systemy zamków elektronicznych
Wspomniane nowoczesne systemy zamków elektronicznych działają w oparciu o zasilanie instalacji elektrycznej lub baterii. W ofercie niemieckiej firmy znajdują się nowoczesne systemy elektroniczne produkowane w dwóch systemach – Legic i Mifare (w Polsce dominującym systemem jest Mifare). Oba systemy wykorzystywane są przede wszystkim w budynkach i instytucjach z poufnymi danymi wymagające silnego i niezawodnego zabezpieczenia np. w bankach czy firmach ubezpieczeniowych.
Zamki elektroniczne
Komfort, wygoda i bezpieczeństwo. To podstawowe zalety zamków elektronicznych. Większość instytucji stosujących najwyższy stopień zabezpieczania danych stosuje już karty elektroniczne do otwierania drzwi wejściowych. Zamki elektroniczne firmy Lehmann umożliwiają zastosowanie tych samych kart do otwierania mebli biurowych (o ile karty okażą się kompatybilne z zamkiem elektronicznym).
Zamki elektroniczne firmy Lehmann mogą być sterowane (otwierane) na kilka różnych sposobów:
- przy zastosowaniu klawiatury numerycznej,
- karty magnetycznej,
- breloku z chipem,
- odcisku palca.
- przy użyciu Bluetooth