Czasem w życiu potrzebujemy zmian. Zarówno tych w wyglądzie, jak i tych wprowadzonych w naszym najbliższym otoczeniu. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie jednak sprawy, że przy nowej aranżacji wnętrz nie potrzebujemy dużych wydatków. Czasem wystarczą nowe uchwyty meblowe, aby nadać meblom nowoczesny charakter. 

Uchwyty dwupunktowe, relingowe, uchwyty listwowe czy gałki. Funkcjonalne i niezawodne uchwyty meblowe jako integralna część każdego wystroju pozwolą nadać każdej przestrzeni wyjątkowy i niebanalny charakter. 

Aranżacja wnętrz poprzez dodanie różnych uchwytów

Być może z pozoru mogłoby się wydawać, że uchwyty meblowe i ich wymiana, to bardzo prosta kwestia. Jednak przy wyborze odpowiedniego rodzaju i modelu uchwytów warto dopilnować, aby współgrały nie tylko z kolorystyką mebli, ale również stylistyką ich frontów.

Uchwyty meblowe na co zwrócić uwagę? 

Wybierając odpowiednie uchwyty warto zwrócić uwagę nie tylko na to, by te pasowały, jak wspomnieliśmy wcześniej, do mebli – ich kolorystyki i fasonu, ale również na kilka istotnych kwestii, w tym:

-łatwość montażu;

-wysoką jakość zastosowanych materiałów;

-staranne i dokładne wykonanie;

-odpowiednio dobrany rozstaw otworów. 

W zależności od pomieszczenia, do którego dobieramy uchwyty meblowe (czy to uchwyty dwupunktowe, czy uchwyty listwowe) warto zdecydować się na inny ich rodzaj. Niektóre z nich będą doskonale pasowały do kuchni (np. uchwyty porcelanowe, uchwyty listwowe, uchwyty relingowe czy wpuszczane), inne z kolei znajdą swoje zastosowanie w salonie czy pokoju dziecinnym (m.in. gałki, relingi, uchwyty porcelanowe). 

Niezwykle ważne jest również to, aby pasowały do całego wystroju pomieszczenia i razem z kolorem ścian, meblami, jak również dodatkami tworzyły jednolity design, podkreślając Twój styl i gust. 

Uchwyt jako funkcjonalny i dekoracyjny element frontów meblowych i mebli

Szukając funkcjonalnych i solidnych uchwytów warto sięgnąć po te produkowane przez solidną i doświadczoną firmę. Wśród popularnych producentów uchwytów meblowych warto wymienić markę Viefe, której siedzibą jest Hiszpania. Jej korzenie sięgają jeszcze roku 1932, kiedy to firma Viefe produkowała akcesoria odzieżowe. Od 2009 marka produkuje najwyższej jakości uchwyty dostarczane do ponad 30 krajów na 5 kontynentach. 

Wysokiej jakości uchwyty wykorzystywane jako meblowy dodatek pozwalają uzupełnić i dopełnić design zarówno szafki łazienkowej, zabudowy kuchennej, garderoby lub komody. W zależności od wybranego detalu, jakim jest uchwyt czy klamka, możemy nadać naszej przestrzeni wyjątkowy klimat lub jeszcze bardziej go podkreślić. 

Wśród dostępnych modeli możemy spotkać między innymi: 

-uchwyty dwupunktowe – te uniwersalne i ponadczasowe uchwyty są montowane za pomocą dwóch śrub. Ze względu na szeroki wybór form i kolorów uchwyty te mogą być montowane w każdym pomieszczeniu. 

-uchwyty listwowe – wykorzystywane w nowoczesnych pomieszczeniach uchwyty zwane również uchwytami zintegrowanymi, montowane są w górnej części szafki lub szuflady. Niezwykle często stosowane są również zarówno do wysokich szaf znajdujących się w kuchni, jak i wysokich szafach w garderobie. 

-uchwyty relingowe – ten rodzaj uchwytów stosowany jest najczęściej we wnętrzach skandynawskich, minimalistycznych i industrialnych. Wyposażone w praktyczne drążki umożliwiają zawieszenie na nich różnych przyborów (np. ręcznika w łazience lub ścierki do naczyń w kuchni). 

-gałki – postrzegane jako intrygujące elementy wyposażenia gałki mogą być zastosowane między innymi w szufladach na biżuterię, w garderobie, wysuwanych słupkach w meblach łazienkowych i kuchennych. 

Uchwyty jako “biżuteria” która może uatrakcyjnić meble

Zarówno uchwyty dwupunktowe, wpuszczane, jak i listwowe, czy relingowe,

dobrane w umiejętny sposób mogą nadać meblom nowe życie i sprawić, że nudny mebel na nowo zacznie nas zachwycać. Pozłacane uchwyty, te w kształcie łezki czy diamentu nie tylko będą pełniły swoją standardową rolę, ale przede wszystkim staną się niejako “biżuterią” i wyjątkowym elementem dekoracyjnym. Dostępne w różnych kolorach (czerń, szarość, mosiądz, srebro patynowane, biel, chrom z połyskiem, miedź), formach i wariantach uchwyty doskonale wkomponują się w każdą aranżację.

W ten prosty sposób, poprzez wymianę uchwytów można nadać pomieszczeniu nowy charakter – buntowniczy, nonszalancki, retro, industrialny, czy elegancki i ekskluzywny.