Kuchnia, to niewątpliwie przestrzeń, w której spędzamy bardzo dużo czasu. Nie bez powodu pomieszczenie to określane jest mianem serca domu. A dzięki odpowiedniej aranżacji i wykorzystaniu sprzętu AGD zabudowanego w kuchni, przestrzeń stanie się nie tylko znacznie większa, ale i bardziej funkcjonalna. 

Każda pani domu zapytana w odniesieniu do AGD w kuchni o to, jaki sprzęt w zabudowie ułatwia pracę użytkownikowi, koncentruje się na innych urządzeniach. Każda jednak wspomni z pewnością o estetyce wynikającej z takiego lub innego rozwiązania, ergonomii, jak również oszczędności miejsca. 

Zabudowa AGD w kuchni ? jakie korzyści? 

Poza wspomnianą estetyką sprzęt AGD w zabudowie niesie dla domowników wiele korzyści. Do najczęściej wymienianych należą:

Łatwe utrzymanie czystości blatu roboczego

Utrzymanie w czystości blatu roboczego w kuchni, gdzie  przygotowuje się posiłki wymaga każdorazowego mycia (a przynajmniej przetarcia) blatu po wykonaniu wszelkich prac związanych z gotowaniem i krojeniem produktów.

Znacznie łatwiej jest to wykonać, kiedy blat roboczy jest pusty i nie stoją na nim żadne sprzęty kuchenne. Stąd zaletą urządzeń zbudowanych w szafkach jest właśnie to, że nie stoją na blacie kuchennym ograniczając jego powierzchnię, a w przypadku małych przestrzeni (niewielkich kuchni) wręcz uniemożliwiając pracę na stosunkowo małym blacie. 

Optyczne powiększenie kuchni

Sprzęt AGD w zabudowie pozwoli też  optycznie powiększyć pomieszczenie, ponieważ pusty blat daje poczucie większej przestrzeni. Dlatego tego rodzaju rozwiązanie szczególnie przyda się w mniejszych mieszkaniach, czy kawalerce. 

Indywidualna aranżacja i dopasowanie 

Nowoczesny i niezawodny sprzęt AGD, taki jak ten firmy Ritter (jej miejscem siedziby są Niemcy) pozwoli nadać pomieszczeniu wyjątkowy i indywidualny charakter zgodnie z naszymi potrzebami. Mało tego, wybrany sprzęt AGD (np. krajalnice) można zabudować w szufladzie w optymalnym miejscu w kuchni, zapewniając sobie komfort jej użytkowania.

AGD w kuchni w zabudowie – jaki sprzęt w zabudowie ułatwia eksploatację kuchni użytkownikowi? 

Zastanawiając się, jaki zabudowany sprzęt AGD ułatwi pracę w kuchni, warto zwrócić uwagę na sprzęt oferowany przez niemiecką firmę Ritter, która już od ponad siedemdziesięciu lat produkuje niezawodne urządzenia kuchenne. 

Na jaki sprzęt warto się zdecydować? 

Krajalnice do zabudowy i krajalnice wolnostojące 

Zarówno krajalnice do zabudowy, jak i krajalnice wolnostojące wyposażone są w standardowe noże faliste. Opcjonalnie można je wyposażyć także w noże gładkie przeznaczone do krojenia w cienkie plasterki twardej szynki parmeńskiej lub innych twardych (np. suszonych) produktów. 

Większość krajalnic wyposażona jest w bezpieczne wyłączniki zabezpieczające urządzenie przed niepożądanym uruchomieniem ? np. przez dzieci. Maszyny wolnostojące klasy premium mają możliwość ustawienia grubości krojenia aż do 20 mm, a urządzenia do zabudowy do 14 mm. 

Zwolennikom sprzętu, który jest zawsze pod ręką, firma Ritter proponuje sprzęt wolnostojący. Ten wysokiej klasy sprzęt pozwala w szybki i prosty sposób pokroić pieczywo, wędlinę, czy ser. Podobnie, jak jej zabudowana odpowiedniczka, również krajalnica wolnostojąca wyposażona jest w noże faliste lub gładkie ze stali nierdzewnej, osłony, jak także dodatkowe akcesoria (takie jak taca czy popychacz  chroniący rękę użytkownika podczas krojenia).

Blender bezprzewodowy 

Dzięki ciekawemu rozwiązaniu, jakim jest blender bezprzewodowy w zabudowie możemy nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale nadać też kuchni nowoczesny styl i wygląd. Blender nie jest ograniczony długością przewodu zasilającego, co pozwala na jego wykorzystywanie w dowolnym miejscu w kuchni.

Urządzenie posiada stację ładowania zamontowaną na stałe w szufladzie, dzięki czemu blender jest zawsze naładowany (za sprawą inteligentnej techniki ładowania) i gotowy do pracy. 

Blender 

Dzięki zastosowaniu różnych ostrzy roboczych blender może posłużyć w kuchni nie tylko do przygotowania zupy, ale również może być wykorzystywany do cięcia lub miksowania mięsa i warzyw. 

Toster do zabudowy 

Tym, na czym zależy rodzicom najbardziej, to bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Jeśli ich ulubioną potrawą są tosty, a rodzicom zależy na samodzielności pociech toster w zabudowie, to bardzo dobre rozwiązanie. Wbudowany w szufladzie, na stałe podłączony do zasilania toster zapewnia bezpieczne i bezawaryjne rozwiązanie. O dodatkowej, wolnej przestrzeni nie wspominając. 

Odkurzacz do zabudowy

Co prawda odkurzacz do zabudowy nie jest odkurzaczem centralnym, ale świetnie nadaje się do czyszczenia przestrzeni wokół mebli. Jego dodatkowym atutem jest możliwość odkurzania również przestrzeni w szufladach, a także okruchów pieczywa zwłaszcza w przestrzeni pod zabudowaną w szufladzie krajalnicą lub tosterem.

Posiadający niewielkie wymiary (wysokość w wynosi ok. 10 cm) odkurzacz może być zamontowany w cokole gotowego już mebla stojącego w kuchni. Warunkiem takiego rozwiązania jest wysokość cokołu nie mniejsza niż 10 cm. 

Wyłożona na podłogę sztywna ?warga? odkurzacza oraz mocny 600 watowy silnik umożliwiają szybkie wciągnięcie brudu podmiecionego do wlotu zabudowanego urządzenia.

AGD w zabudowie podsumowanie 

Niezależnie od tego, czy w domu zastosujemy toster do zabudowy, krajalnice do zabudowy, czy będzie to odkurzacz do zabudowy, wysokiej jakości sprzęt oferowany między innymi przez markę Ritter, pozwoli nie tylko zaoszczędzić przestrzeń, ale nada też kuchni wyjątkowo estetyczny, uporządkowany charakter.